VInařství uřičář

ztraťte sa u nás – obklopení vinohradama

balzám neenom na dušu, ale aj pro vaše chuťové buňky.

Vinařství Uřičář sa nachází na kraju dědiny mémem Tvarožná Lhota, hned za kopce za Strážniců. A nebojte sa, je to enom kůsek, co by kameněm na třikrát dohodil.

Božský klid, nikde ani živáčka.

Ale až to uvidíte, tož to vám spadne brada. Majú to tam úplně jak v Bordeaux ve Francii. Všecko leží v samém středu vinohradú s romantickým výhledem na kopce Bílých Karpat.

usedlost po malířovi antošovi frolkovi

História usedlosti, kde sa dnes nachází naše vinařství, je spjatá s jedným významným moravským maléřem, Antošem Frolkem. Ten sa učil u samotného Jožy Úprky a na Dúbravce žil v samém závěru svojého života. No a my sa mu nedivíme, že sa mu tu tak líbilo, protože je tu opravdu krásně.

vinařská tradica předávaná už po generace z otca na syna 

,,Největším snem je dobudování malého rodiného vinařství dle mých představ a produkovat senzoricky čistá vína, typická pro region Strážnicka“. 

Ing. Jiří Uřičář ml.

Vinotéka v samém strdci našich vinohradů

A aj když by sa venku všichni čerti ženili, možeme spolem posedět v našej stylovéj vinotéce s výhledem do širokého kraja usazené doprostředka našich vinohradů. Většinů sa z ní hostom už nikam nechce, ale eště vás čekajů v Radějově v Rosetě, toš přeca byste je nezklamali…

Všechno víno enom z vlastních hroznů

Všechny nama zpracovávané hrozny sů enom z našich vlastních vinic tu ve Tvarožné Lhotě, z viniční tratě Dúbravka. Víno nakonec zdraje v nových i použitých dubových sudoch, a to po nekolik měsíců, či aj let.